Majówka na Cyprze

Majówka na Cyprze

Majówka na Cyprze

Pomysł wyjazdu na Cypr pojawił się spontanicznie, oczywiście w związku z tanimi biletami w tym kierunku. Alternatywą była Malta, na której też nigdy wcześniej nie byliśmy i nawet nie myśleliśmy, że moglibyśmy chcieć się tam wybrać, ale ostatecznie terminy lotów na Cypr pasowały nam bardziej. Mimo, że wpisy blogerów podróżujących rodzinnie, którzy byli tam tuż przed nami: Podróże Hani oraz Na koniec mapy, bardzo zachęcały, nie spodziewaliśmy się zbyt wiele i pewnie dlatego spotkało nas tam tyle pozytywnych zaskoczeń, więc jeśli ktoś spyta mnie czy wyjazd na Cypr na majówkę jest dobrym pomysłem, odpowiem, że jak najbardziej!

Co nas zaskoczyło? Po pierwsze to, że poza terenami wysuszonymi na wiór, było ogromnie dużo zieleni! Masa kwiatów, pomarańcze na drzewach, soczyście zielone góry i całkiem wartko płynące górskie rzeczki – wszytko to sprawiło, że cypryjską wiosnę odebraliśmy jako nadspodziewanie piękną i kolorową. Dwa, nasza majówka to jednak okres poza sezonem, czy sam jego początek, więc nie było jeszcze tłumó(na plaży poza nami nie raz gościła jedynie garstka osób!). Przekładało się to oczywiście dostępność i ceny noclegów, wynajmu samochodu i pewnie jeszcze kilku innych rzeczy. Dużym zaskoczeniem była również serdeczność mieszkańców wyspy i brak jakiejkolwiek nachalności z ich strony wobec turystów, ale nie wiem czy ta przyjazna atmosfera nie kończy się z dniem nadejścia wysokiego sezonu. Jeżeli chodzi o temperatury to też jak najbardziej na plus: było ciepło, ale rzadko upalnie (zazwyczaj w okolicach 26 stopni), przy czym niestety zdarzał się chłodny wiatr i kilka razy padało, jednak były to gwałtowne, przelotne deszcze. Woda w morzu (którego niewiarygodnie błękitna barwa nadal nie przestaje nas zadziwiać) miała około 20 stopni, więc kąpaliśmy się wchodząc bez specjalnego bólu, ale nie będę kłamać, że pierwszy moment był metafizyczną przyjemnością ;)

Podsumowując: Cypr na majówkę był strzałem w dziesiątkę. Tydzień, mimo że jest to niewielka wyspa, to może odrobinę za krótko, ale i tak udało nam się sporo zobaczyć (o czym więcej oczywiście w kolejnych postach), odpocząć, zjeść niezliczoną ilość przepysznych lodów, a przede wszystkim poczuć lato i naładować baterie :)

02.Majowka na Cyprze - podroz z dzieckiem

03.Majowka na Cyprze - podroz z dzieckiem

06.Majowka na Cyprze - podroz z dzieckiem

07.Majowka na Cyprze - podroz z dzieckiem

08.Majowka na Cyprze - podroz z dzieckiem

05.Majowka na Cyprze - podroz z dzieckiem

04.Majowka na Cyprze - podroz z dzieckiem

09.Majowka na Cyprze - podroz z dzieckiem

10.Majowka na Cyprze - podroz z dzieckiem

11.Majowka na Cyprze - podroz z dzieckiem

12.Majowka na Cyprze - podroz z dzieckiem

14.Majowka na Cyprze - podroz z dzieckiem

13.Majowka na Cyprze - podroz z dzieckiem

15.Majowka na Cyprze - podroz z dzieckiem

Polub stronę
29 komentarzy

Leave a comment

Your email address will not be published.


Post Comment