Wyspa Pangkor

Wyspa Pangkor

Wyspa Pangkor

Najwyższy czas na pokazanie Maleństwu azjatyckiego morza! Na miejsce inicjacji wybieramy niewielką wyspę Pangkor, leżącą na zachodnim wybrzeżu Malezji. Płynąc tam promem zaprzyjaźniamy się z fantastycznym Australijczykiem Danielem, z którym prowadzimy wielogodzinne rozmowy i spędzamy większość czasu. Razem, z ogromnym zdziwieniem, odkrywamy, że Pangkor jest zupełnie niepopularny wśród zachodnich turystów, a i tych malajskich jest tu niewielu. Puste plaże, dzika przyroda i wyśmienite owoce morza, czego więcej moglibyśmy sobie jeszcze życzyć?

3h-Malezja-wyspa Pangkor-z dzieckiem

2-Malezja-wyspa Pangkor-z dzieckiem

4-Malezja-wyspa Pangkor-z dzieckiem

5-Malezja-wyspa Pangkor-z dzieckiem

8b-Malezja-wyspa Pangkor-z dzieckiem

13b-Malezja-wyspa Pangkor-z dzieckiem

13-Malezja-wyspa Pangkor-z dzieckiem

12-Malezja-wyspa Pangkor-z dzieckiem

4a-Malezja-wyspa Pangkor-z dzieckiem

6-Malezja-wyspa Pangkor-z dzieckiem

9e-Malezja-wyspa Pangkor-z dzieckiem

10-Malezja-wyspa Pangkor-z dzieckiem

11-Malezja-wyspa Pangkor-z dzieckiem

Polub stronę
8 komentarzy
 • Madou pisze:

  Widać, że Krzysiowi Pangkor bardzo się spodobał, taka ogromna piaskownica ;)

 • JWDM pisze:

  Maluję pierniczki, ale mam ochotę wejść w zdjęcia i pobawić się z Krzysiem :-)

 • OOPS!sidedown pisze:

  Piękne, piękne zdjęcia i fantastyczna obróbka. Jestem zachwycona :) / K

 • Karolina pisze:

  Piękne zdjęcia! to właśnie Wasz blog zachęcił mnie, aby na pierwszy wyjazd do Azji z roczną córką wybrać Malezję. Już za 1,5 miesiąca wyjeżdżamy i jestem na etapie planowania. Cały czas myślałam, że jedną z wysp które odwiedzimy będzie Tioman, ale trochę nie po drodze więc zastanawiam się nad Pangkor. Będę wdzięczna za garstkę informacji praktycznych (czy jechaliście tam z KL? jeśli tak to ile ca czasu trwa przejazd bus + prom, jaką najlepiej wybrać firmę, i gdzie się zatrzymaliście na Pangkor?)

  • Karolina, strasznie nam miło! Mam nadzieję, że spodoba Wam się co najmniej tak jak nam :) Co do Pangkoru – polecam ogromnie, szczególnie ze względu na niewielu turystów (przynajmniej nam nie udało się wielu spotkać). Jechaliśmy z dworca aurobusowego w KL. Autobusy jeżdżą właściwie non stop, więc przychodzisz na dworzec i po prostu kupujesz bilet. Jechaliśmy około 4 godzin. Na miejscu przeszliśmy na prom – kilkaset metrów chyba. Robiliśmy wszystko na własną rękę. Na wyspie taksówka (jakoś śmiesznie tania!) do Nipah Bay Villa. Standard domków raczej słaby, za to restauracja rewelacyjna! Niedrogo i naprawdę pysznie. Jedna ważna informacja: gdzie byście nie spali, koniecznie wybierzcie tę stronę wyspy gdzie jest Nipah Bay Villa właśnie – tam są piękne plaże, a po drugiej stronie jest super tanio, ale nie ma właściwie nic ciekawego.


Leave a comment

Your email address will not be published.


Post Comment